FRIDAY JUNIORS 29-1-21 ROUND 10 REFEREES

Jan 26, 2021 | Uncategorized

ROUND 10         29-1-21

 

Byes   –  U7b RCC Lions, U7c Megalodons, U7d Powerpuffs, U9b Richmond Runners,

U9c Seagulls, U9d Villa Heat, U11c Team Titans, U11gB Force, U13a Byron Warriors,

U13b Mad Dogs, U13gB Little Bellas, U15gA Thunder struck,  U17a Johnny Sins

 

 

4.30pm

F1 Smokin Barrels V Firebirds Blaze U 11 Girls A Zoe Seberry Maddison Kennedy

F2 Cheeky Cheetahs V Super Girls U 11 Girls B Sunny Seberry Xavier Eckley

F3 Lennox Chix V Dodging Divas U 11 Girls A Yimbukayi Kelly Jimmy Mccombie

F4 Richmond Storm V Raptors u11 U 11 Boys B Taz Milner Kobi McCombie

F5 Untouchables u11 V Gladiators U 11 Boys C Tex Kirkland Talon Penny

F6 Shooting Stars V Moustachio U 11 Girls B Matilda Mundey Charlie Paskins

F7 Sassy Cats V Giltrap Girls U 11 Girls A Yamun-Ginda Kelly Bennett Charlton

F8 Knights V Ballina Broncos U 11 Boys C Maxi Bill Davanee Sammut

F9 Giant Pandas V Cheetahs U 9 D Sara Ryden Chloe Neilson

F10 Rainbow Tigers V Lockgirls U 9 C Sam Patch

F11a Snow Tigers V Go Go Gadgets U 7 D Carter Klerck

F11b Richmond Rockets V All Stars U 7 D Lucy Bill

F12 Plateau Pirates V Kangaroos U 7 B Annabelle Day

F13 Ninja Tradies V Richmond Ninjas U 7 A Khi Edwards

F14 Sign Media Panthers V Stingrays U 7 C Kye Suffolk

F15 Speed Stars V Tigers  u7 U 7 C Grace Quinn

 

 

5.10pm

F1 Cheeky Chicks V Angelfish U 13 Girls A Jermaine Bradshaw Xavier Eckley

F2 Screaming ninjas V Flaming Meatballs U 11 Boys A Mia Viel Mary Gellatly

F3 Nitro Boys V Goats U 11 Boys B Zoe Seberry Annabelle Day

F4 RJ Bienke Constructions V Boomerz U 11 Boys B Jack Mundey Charlie Paskins

F5 Bolters V Breakaways U 11 Girls B Sara Ryden Kye Suffolk

F6 Lennox Lads V Deadly Choices U 11 Boys A Yimbukayi Kelly Denielle Hills

F7 Gangsters V Flaming Fish U 13 Girls A Alexander Crimmins Carter Klerck

F8 Tigers u13g V Misfits u13g U 13 Girls B Sam Patch Chloe Neilson

F9 Wonky donkeys V Raptors u9 U 9 A Maxi Bill Kobi McCombie

F10 Fast Cats V Dragon Knights U 9 B Tex Kirkland Millie Crowe

F11a Dolphins u9 V Sweet Treats U 9 D Yamun-Ginda Kelly Bennett Charlton

F11b Hedgehogs V Roaring Tigers U 9 D Tyler Hickey

F12 Legends V Blue Avengers U 7 A Maddison Kennedy

F13 Flaming Hot V Thunder Boyz U 9 A Talon Penny

F14 Hunters V Lennox Lightning Bolts U 7 B Jimmy Mccombie

F15 Road Runners V Tiny Pests U 7 D Lily Saunders

 

 

5.50pm

F1 Lightning V Lennox Legends U 13 Boys B Chloe Neilson Khi Edwards

F2 Glowsticks V Fury U 13 Boys A Alexander Crimmins Talon Penny

F3 Feisty Elston Eels V Lennox Dynamite U 11 Boys A Mia Viel Millie Crowe

F4 Broady Bangers V Supersonics U 11 Boys C Lucy Bill Maddison Kennedy

F5 Ponytails V Sassy Sisters U 13 Girls B Jack Mundey Taz Milner

F6 Byron Devils V Seagulls  u13 U 13 Boys A Sunny Seberry Bennett Charlton

F7 Allsorts of Misfits V Little Pests U 13 Boys B Tyler Hickey Lily Saunders

F8 Lil Stingers V Firecrackers U 13 Girls B Zoe Seberry Bree Reeves

F9 Can’t Touch This V Unstoppables U 9 C Matilda Mundey Grace Quinn

F10 Pink Ponies V Edge U 9 C Sam Patch Davanee Sammut

F11a Trojans u9 V Catchy Cobras U 9 B Tex Kirkland

F11b Dynamites V Malibu Sharks U 9 D Xavier Eckley

F12 Tiger Sharks V Rainbow Warriors U 7 C Mary Gellatly Denielle Hills

F13 Chaos V Warriors U 9 A Yamun-Ginda Kelly

F14 Lennox Sharks V Lightning Bolts U 7 A Charlie Paskins

F15 Rhythm V Butterflies U 7 B Annabelle Day

 

 

6.30pm

F1 We Don’t Know V 3M Flatty U 15 Boys B Dan Morgan Kacy Rose

F2 Sewer Rats V Kamokazis U 13 Boys A Trent Morgan Mia Viel

F3 Chicks on the run V Black Panthers U 13 Girls A Rod Morgan Kye Suffolk

F4 Little Rippers V Pythons U 13 Boys B Albie Viel Ben Lee

F5 Ballifornians V Fireblasters U 13 Boys B Brodie Viel Jermaine Bradshaw

F6 Cyclones V Untouchable u15g U 15 Girls A Mitch Reeves Hannah Gilmour

F7 Stingers  u15g V Purple Jets U 15 Girls B Eddy Boston Kobi McCombie

F8 Dream team u13g V Dolphins u13g U 13 Girls B Brett Quinn Jimmy Mccombie

F9 Norco Ninjas V Elston Eels U 11 Boys A Paige Reeves Lucy Turner

F10 River Pirates V Stingers  u9 U 9 B Sunny Seberry

F11 Northern River Rockets V Renegades U 9 B Jack Mundey

 

 

7.10pm

F1 Seahorsettes V Pink Unicorns U 15 Boys A Trent Morgan Alexander Crimmins

F2 ShReK V Big Boi Chickens U 17b Mitch Reeves Kobi McCombie

F3 Youwantabiteofmemaxibon V Mucca Mad Chicks U 17b Dan Morgan Jermaine Bradshaw

F4 Phizzas Dream Team V For The Fun Of It U 15 Boys A Brodie Viel Kacy Rose

F5 Dream Team  u15g V Rhinos U 15 Girls A Lucy Turner Zoe Seberry

F6 Stangers Stingers V Imagine Losing U 15 Boys B Brett Quinn Jarred Roberts

F7 Lennox Lobsters V Hectic Habib U 15 Boys B Albie Viel Tyler Hickey

F8 Juicy Joyces V Blazers U 15 Girls A Paige Reeves Hannah Gilmour

F9 Swamp Donkeys V Trojans u15 U 15 Boys A Grace Quinn Eddy Boston

 

 

7.50pm

F1 Drop Kicks V Boyz U 15 Girls B Lucy Turner Jimmy Mccombie

F2 Monday Mornings V Sloths U 17 A Eddy Boston Jarred Roberts

F3 Jerry V Smegma U 15 Boys B Rod Morgan Millie Crowe

F4 Hungry Hippos V All the way U 17 A Albie Viel Kacy Rose

F5 Low expectations V Chaos United U 17b Mitch Reeves

F6 Sheels V Easier Said Than Run U 17 A Jermaine Bradshaw Trent Morgan

F7 Biddies V Tradie Ladies U 15 Girls B Ben Lee Zoe Seberry

F8 Run A Muck V Mashed potatoes U 15 Boys A Dan Morgan Mia Viel

Navigate the News