FRIDAY JUNIORS – ROUND 14 REFEREES

Mar 4, 2021 | Uncategorized

Round 14 allocations are shown below.

As always there are some spaces for extra games for those that would like them. We have quite a few referees unavailable this week. Anyone wanting extra games please see me upstairs as soon as you arrive. Also, anyone unable to ref please advise ASAP.

As we are now near the end of the competition, teams are paying more attention to the rules regarding players out of uniform, unregistered players etc. Please make sure you are on top of this with all of your games and remember to check your scores at the end of the game before you return. Please also focus on getting your position on the field as good as you can, making changes with your sideline ref well and generally communicating with players and each other.

 

 

Round 14   5-3-21

 

BYES  U7 B Lennox Lightning Bolts, U7 C Rainbow Warriors, U7 D Tiny Pests

U9 B Catchy Cobras, U9 C Can’t Touch This, U9 D Roaring Tigers

U11 C Supersonics, U11 g B Breakaways, U13 A Komokazis, U13 B Little Rippers   U13 g B Firecrackers, U17 A Easier Said Than Run

 

 

4.30pm

F1 Norco Ninjas v Feisty Elston Eels U 11  A Xavier Eckley Bennett Charlton

F2 Shooting Stars v Cheeky Cheetahs U 11 g B Lily Saunders Lucy Bill

F3 Nitro Boys v Raptors u11 U 11  B Sunny Seberry Charlie Paskins

F4 Smokin Barrels v Giltrap Girls U 11 g A Kye Suffolk Logan Kennedy

F5 Ballina Broncos v Untouchables u11 U 11  C Khi Edwards Tex Kirkland

F6 Super Girls v Bolters U 11 g B Grace Quinn

F7 Dodging Divas v Firebirds Blaze U 11 g A Maddison Kennedy

F8 Lennox Chix v Sassy Cats U 11 g A Davanee Sammut

F9 Stingers  u9 v Northern River Rockets U 9 B Tyler Hickey

F10A Warriors v Thunder Boyz U 9 A Yamun-Ginda Kelly Sara Ryden

F10B Flaming Hot v Raptors u9 U 9 A Yimbukayi Kelly

F11A River Pirates v Richmond Runners U 9 B Jack Mundey

F11B Dragon Knights v Trojans u9 U 9 B Bree Reeves

F12 Ninja Tradies v Blue Avengers U 7 A Matilda Mundey

F13 Sweet Treats v Hedgehogs U 9 D Carter Klerck

F14 Speed Stars v Sign Media Panthers U 7 C Maxi Bill

F15 Powerpuffs v All Stars U 7 D Sam Patch

 

 

 

5.10pm

F1 Cheeky Chicks v Flaming Fish U 13  A Sunny Seberry Logan Kennedy

F2 Flaming Meatballs v Elston Eels U 11  A Kye Suffolk Sam Patch

F3 Boomerz v Goats U 11  B Jack Mundey Carter Klerck

F4 Lennox Dynamite v Lennox Lads U 11  A Alexander Crimmins Maxi Bill

F5 Force v Moustachio U 11 g B Zoe Seberry Annabelle Day

F6 Sassy Sisters v Lil Stingers U 13 g B Xavier Eckley Penny Trease

F7 Black Panthers v Angelfish U 13  A Charlie Paskins

F8 Chicks on the run v Gangsters U 13 g A Maddison Kennedy

F9 Rainbow Tigers v Pink Ponies U 9 C Yimbukayi Kelly

F10A Chaos v Wonky donkeys U 9 A Davanee Sammut

F10B Renegades v Fast Cats U 9 B Grace Quinn

F11A Lightning Bolts v Richmond Ninjas U 7 A Gloria Vann

F11B Lennox Sharks v Legends U 7 A Bennett Charlton

F12 Cheetahs v Dolphins u9 U 9 D Denielle Hills

F13 RCC Lions v Butterflies U 7 B Mary Gellatly

F14 Megalodons v Tigers  u7 U 7 C Yamun-Ginda Kelly

F15 Richmond Rockets v Snow Tigers U 7 D Tex Kirkland

 

 

 

5.50pm

F1 Byron Devils v Glowsticks U 13  B Alexander Crimmins Logan Kennedy

F2 Deadly Choices v Screaming ninjas U 11  A Jermaine Bradshaw Maxi Bill

F3 Gladiators v Team Titans U 11  C Zoe Seberry Bree Reeves

F4 RJ Bienke Constructions v Richmond Storm U 11  B Tyler Hickey Mary Gellatly

F5 Misfits u13g v Ponytails U 13 g B Khi Edwards Bennett Charlton

F6 Smegma v We Don’t Know U 15  B Gloria Vann Penny Trease

F7 Lennox Legends v Ballifornians U 13  B Grace Quinn Matilda Mundey

F8 Broady Bangers v Knights U 11  C Davanee Sammut Denielle Hills

F9 Edge v Seagulls  u9 U 9 C Sunny Seberry

F10 Unstoppables v Lockgirls U 9 C Lily Saunders Sara Ryden

F11A Rhythm v Plateau Pirates U 7 B Maddison Kennedy

F11B Malibu Sharks v Giant Pandas U 9 D Annabelle Day

F12 Dynamites v Villa Heat U 9 D Lucy Bill

F13 Kangaroos v Hunters U 7 B Carter Klerck

F14 Stingrays v Tiger Sharks U 7 C Sam Patch

F15 Go Go Gadgets v Road Runners U 7 D Tex Kirkland

 

 

6.30pm

F1 Hectic Habib v Jerry U 15  B Brodie Viel Jermaine Bradshaw

F2 Dolphins u13g v Tigers u13g U 13 g B Rod Morgan Millie Crowe

F3 Dream team u13g v Little Bellas U 13 g B Alexander Crimmins Lily Saunders

F4 Pythons v Allsorts of Misfits U 13  B Trent Morgan Tyler Hickey

F5 Byron warriors v Seagulls  u13 U 13  B Dan Morgan Kye Suffolk

F6 Fury v Sewer Rats U 13  B Ben Lee Jack Mundey

F7 Boyz v Purple Jets U 15 g B Brett Quinn Hannah Gilmour

F8 Mad Dogs v Fireblasters U 13  B Eddy Boston Paige Reeves

F9 Little Pests v Lightning U 13  B Mitch Reeves Charlie Paskins

 

7.10pm

F1 Cyclones v Juicy Joyces U 15 g A Brett Quinn Scott Turner

F2 Thunder struck v Blazers U 15 g A Trent Morgan Hannah Gilmour

F3 Trojans u15 v For The Fun Of It U 15  A Brodie Viel

F4 Stingers  u15g v Tradie Ladies U 15 g B Ben Lee Millie Crowe

F5 3M Flatty – Forfeit v Imagine Losing U 15  B

F6 Mashed potatoes v Swamp Donkeys U 15  A Eddy Boston

F7 Phizzas Dream Team v Seahorsettes U 15  A Dan Morgan

F8 Pink Unicorns v Run A Muck U 15  A Zoe Seberry Paige Reeves

F9 Youwantabiteofmemaxibon v Low expectations U 17b Mitch Reeves

 

7.50pm

F1 Stangers Stingers v Lennox Lobsters U 15  B Eddy Boston

F2 Hungry Hippos v Monday Mornings U 17 A Trent Morgan Scott Turner

F3 Sloths v Sheels U 17 A Dan Morgan

F4 Dream Team  u15g v Biddies U 15 g B Rod Morgan

F5 Johnny Sins v All the way U 17 A Brodie Viel

F6 ShReK v Chaos United U 17b Jermaine Bradshaw

F7 Mucca Mad Chicks v Big Boi Chickens U 17b Mitch Reeves

F8 Rhinos v Untouchable u15g U 15 g A Alexander Crimmins Zoe Seberry

 

 

 

Navigate the News